top of page

Правила на Татамі

   У залі для тренувань існують певні правила та принципи поведінки, яких слід дотримуватись у процесі занять. Етикет відносин між інструктором та учнями є чудовим прикладом розвитку дисциплінованості та психологічної стійкості у тренувальному процесі. Дотримання спеціальних церемоній в айкідо сприяє тренуванню усвідомленості та уважності.

правила на татамі aikido

Перед заняттям одягни кімоно, одягати його слід на голе тіло (за винятком нижньої білизни у дівчат)

Перед початком занять зніми з себе металеві та пластмасові предмети (годинник, ланцюжок і т.д.) – все те, що може поранити тебе чи партнера.

  Кожен учень повинен підтримувати чистоту, стежити за порядком та створювати атмосферу взаєморозуміння з партнерами.

   Категорично забороняється приносити на татамі їжу, напої, предмети, що не належать до тренувального процесу.

    Дуже важливо не запізнюватись і бути присутнім на церемонії початку занять. Якщо учень запізнився, слід почекати під татамі, поки вчитель дозволить розпочати заняття.

    Перед тим як увійти до зали для занять учень робить уклін у бік стіни із зображенням портрета засновника айкідо (шомен) на подяку за можливість тренуватися в цьому місці. Після закінчення тренування, виходячи із зали, також необхідно вклонитися.

     Учні вітають інструктора поклоном і кажуть: "Осс". При вході чи виході з татами також потрібно робити поклін на центральну стінку залу (шомен).

   Учні займаються босоніж, в окремих випадках з дозволу інструктора в шкарпетках. Входити у взутті на татамі забороняється. Взуття ставиться на спеціально передбачене для неї місце.

     До початку занять учні розсаджуються в одну чи дві прямі лінії згідно з градацією поясів. З вищим званням праворуч, з меншим – ліворуч. Після цього учень із найвищим рангом подає дві команди: «Шомен ні рей» — уклін на центральну стіну на знак поваги засновнику та традиціям айкідо та «Сенсей ні рей» — уклін вчителю.

  Якщо під час занять учневі необхідно покинути татами, він повинен запитати у інструктора дозволу.

  Якщо ДОГІ під час тренування прийшов у безлад, партнери повинні вклонитися один одному, потім стати прямо та поправити форму. Перед початком та після завершення виконання технік партнери повинні вклонитися один одному та сказати «Осс».          Якщо вчитель вказує учневі на помилки в процесі виконання техніки, учень повинен вклонитися та сказати «Осс» або «Дякую». Після закінчення заняття учні знову вишиковуються в одну або дві лінії і роблять два поклони як і спочатку тренування. Встають учні лише після того, як інструктор покинув татамі.

   Тільки інструктор приймає рішення, чи навчатиме він учня.

  Татамі не є місцем вирішення суперечок, це місце досягнення гармонії. Усі учні беруть участь у створенні сприятливої ​​атмосфери гармонії та поваги у процесі занять.

 Поважайте тих учнів, які займаються довше за вас. Не сперечайтеся з ними з приводу технік, що вивчаються. Необхідно пам'ятати, що ви прийшли до зали для того, щоб дізнаватися про нове та вдосконалювати свої знання. Потрібно також утримуватись від повчань та виправлень на адресу своїх партнерів – якщо буде необхідно, інструктор сам вкаже на помилки у виконанні технік учнем.

  Якщо ви хочете поставити запитання інструктору, необхідно підійти до нього, зробити уклін і чекати, доки він сам звернеться до вас.

   Ніколи не стійте без діла на татамі. Або тренуйтеся, або сидіть у сейдзі.

Айкідо не є релігією. Уклін у цьому східному бойовому мистецтві позбавлений релігійного змісту. Він є способом висловити подяку засновнику Айкідо і основним його послідовникам за створену систему духовного виховання та методику тренувань, що розвивається.

правила в татамі
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
Айкідо для дітей

Партнери

Якщо у Вас виникли запитання стосовно тренувань Айкідо та додаткової інформації телефонуйте:

 

(097) 996 43 63

Viber:

(093) 611 70 08

Zhytomyr Children Aikido Federation.png
Про нас

Про нас

Історія айкідо

Історія Айкідо

Техніка айкідо

Техніка Айкідо

Айкідо
bottom of page