top of page

Правила в Додзьо

       Першим кроком у навчанні Айкідо є вивчення та дотримання правил етикету. Це допоможе нам почуватися впевніше та безпечніше.

   Слід пам'ятати, що дотримання правил поведінки має вирішальне значення для вашої безпеки та сприяє відчутному прогресу в успішному вивченні Айкідо. Правила поведінки дозволяють уникнути травмонебезпечних ситуацій на тренуваннях та покращують взаєморозуміння між учнями.

  Місце проведення тренувань називається Додзьо. Це спеціально обладнаний зал для занять Айкідо. Тренування відбуваються на м’якому покритті – Татамі. Центральна частина додзьо називається Сьомен або Камідза, там розміщуються портрет засновника Айкідо. На початку та при закінченні тренування в цей бік робиться церемоніальний уклін – Рей як вираження поваги вчителю.

      За 10-15 хвилин до початку занять потрібно прийти до залу, для того, щоб встигнути переодягнутися.

    Переодягнувшись, спокійно дочекатися початку заняття і якщо потрібно допомогти підготувати зал. Під час тренування ми всі повинні ставитися із повагою до інструктора та своїх товаришів. Коли ми входимо та виходимо із Додзьо, на знак поваги до присутніх та місця де ми тренуємось, ми вклоняємось.          При вході на татамі знімається взуття та робиться уклін у бік Сьомена. Якщо Ви запізнилися до початку занять, почекайте на закінчення ритуалу привітання або пояснення інструктора, і тільки тоді можете зайти на татамі виконавши привітання.               Намагайтеся не створювати багато шуму, тим самим, відволікаючи інших від занять. У випадку якщо Ви спізнилися на розминку, необхідно розім'ятися самому, щоб уникнути травми.

ЧОГО СЛІД УНИКАТИ В ДОДЗЬО?

1. Голосно розмовляти.

2. Штовхати своїх товаришів і ображати їх.

3. Бігати «по стінах та стелях».

4. Сперечатися.

5. Розмовляти по мобільному телефону (під час занять звуковий сигнал мобільного телефону повинен бути вимкнений, як у глядачів, так і тих що займаються)

  Додзьо – це місце, де ми дисциплінуємо і удосконалюємо себе, щоб стати кращими.

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
Айкідо для дітей

Партнери

Якщо у Вас виникли запитання стосовно тренувань Айкідо та додаткової інформації телефонуйте:

 

(097) 996 43 63

Viber:

(093) 611 70 08

Zhytomyr Children Aikido Federation.png
Про нас

Про нас

Історія айкідо

Історія Айкідо

Техніка айкідо

Техніка Айкідо

Айкідо
bottom of page