top of page

Одяг для занять

одяг для занять Айкідо

 Найпоширеніший серед безлічі бойових мистецтв одяг, який використовують на тренуваннях – «кімоно».

   Приходячи в зал для занять айкідо, Ви можете побачити, що всі присутні надягають для тренувань спеціальну форму, що складається з зшитих із щільної тканини куртки і штанів. 

Цей костюм називають «кімоно».

       

    Кімоно дисциплінує, налаштовує на тренувальний лад і є найоптимальнішим одягом для занять, адже враховує всі особливості функціональних навантажень, з якими стикається той, хто тренується.

       У техніці Айкідо використовуються захоплення за куртку, тому її роблять з міцного матеріалу. Місця, схильні до найбільш інтенсивного впливу (плечі, пройми, коліна) посилені спеціальними вставками, що збільшують міцність кімоно.

  Куртка не повинна сидіти надто щільно і сковувати рухи. Додатковою перевагою в куртці кімоно є наявність спеціальних внутрішніх зав'язок: таке кімоно не розорюватиметься на грудях навіть при активних рухах.

   Пояс штанів може регулюватися резинкою чи зав'язками. Поясом на резинці користуватися зручніше, але менш довговічний, ніж варіант на зав'язках. Зазвичай штани для східних єдиноборств виготовляються із зав'язками, але при такому варіанті фіксації вони погано тримаються на талії, особливо у дітей. Краще, якщо в штани вшита резинка.

   На кімоно нашиваються нашивки -  емблеми клубів в яких займаються діти.

  Пояс для айкідо має відповідати достатній довжині. Двічі оберненим навколо талії, він повинен діставати кінцями до нижнього краю куртки. Колір пояса залежить від досягнутих результатів. Бійцям-початківцям  білий пояс надається після складання спеціального іспиту.

    Як і в більшості інших видах бойових мистецтв, в айкідо існує традиційна система розрядів. Вона включає в себе, як учнівські ступені – кю, так і майстерні – дани. Приблизно оцінити який рівень у айкідока можна за кольором його пояса. Послідовність зміни кольорів у поясів в айкідо може істотно відрізнятися, в залежності від стилю, розглянемо основні кольори поясів для традиційного напрямку Айкікай.

Спосіб зав'язування поясу

одяг для занять aikido пояс
одяг для занять aikido
одяг для занять айкідо

  Білий - колір снігу, колір народження життя, колір початку нового року, колір чистого аркуша, на якому ще тільки належить написати перші рядки Айкідо.

   Жовтий - колір висхідного весняного сонця, колір ранкової зорі, колір початку року і початку дня.

   Оранжевий - уособлює початок довгого шляху, який ще тільки належить пройти учневі, він вже став на правильну дорогу, сонце Айкідо освітило його своїми променями, але це тільки перші кроки.

   Червоний - колір стиглості плодів і зрілості знання, колір осені – часу збору врожаю і підбиття підсумків. Володар червоного пояса повинен подивитися на пройдений шлях і визначити нові цілі й нові завдання.

   Зелений - Колір розквітаючої природи, колір літа. На цьому рівні вчитель бачить, що в учня вже проростають посіяні зерна, але ці зерна ще дуже маленькі і слабкі. Учень робить перші кроки в розумінні і сприйняття Айкідо і себе як єдиного цілого.

  Синій - колір неба і морських глибин. Учень, що носить цей пояс, замислюється про неосяжності світу, непізнаваності всього Айкідо, усвідомлює, що він частка цілого. Володар синього пояса піднімається на нові висоти Айкідо і одночасно опускається в незвідані глибини філософії бойового мистецтва.

  Коричневий - колір деревного стовбура. Незважаючи на будь-які негоди й вітри, це дерево міцно стоїть своїм корінням на землі – культурі і традиціях Айкідо. Це дуже міцно зв’язав своє життя з Айкідо осіб.

  Чорний - колір мудрості. Чорний колір об’єднує в собі всі кольори спектра – він збагнув усі щаблі Айкідо, пройшов всі стадії від білого до коричневого. Володар чорного пояса – боєць осягнув техніку, мораль, культуру і етикет Айкідо.

 Хакама – це частина традиційного японського костюма самурая-вершника, що представляє собою широкі і довгі штани з дуже щільної тканини, в наш час використовується для заняття деякими бойовими мистецтвами, у тому числі і Айкідо.

 Айкідоки які мають ступінь Дан, а також дівчата, які мають ступінь вище 3 Кю, мають право носити спідницю-брюки звану хакама. В Айкідо вона буває чорного або темно-синього кольору. Традиційні хаками виготовлені з тканини, до складу якої входять 50% бавовни та 50% поліестеру. Такий склад забезпечує кращий зовнішній вигляд, гарну форму та міцність.

одяг для занять айкідо

Хакаму пов'язують поверх пояса на кімоно, низько на стегнах, що також допомагає концентрувати увагу в області тяжкості. Хакама приховує рухи ніг, а також надає витонченості та краси рухам в Айкідо.

   Традиційно на хакама сім складок — п'ять спереду і дві ззаду, і, як більшість речей у Японії, кожна має своє значення. Значення дане Моріхеєм Уесібой:

-   ДЗІН (доброзичливість)

 ГІ (чесність, справедливість)

 РЕЙ (ввічливість, етикет)

-   ТІ (мудрість)

-   СІН (щирість)

-   ТЮ (вірність, відданість)

-    КО (шанування старших чи благочестя)

   Довжина хакама має бути до щиколотки. Якщо буде довше — плутатиметься в ногах, а коротше брати не варто, бо після прання вона трохи сяде, тож буде якраз.

  Переодягнувшись у традиційний одяг самураїв практикуючі Айкідо приступають до занять з почуттям, що їхній дух і тіло ставати єдиним цілим ще до початку тренування.

Як вдягати хакаму

Як скласти хакаму

одяг для занять hakama
одяг для занять хакама
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
Айкідо для дітей

Партнери

Якщо у Вас виникли запитання стосовно тренувань Айкідо та додаткової інформації телефонуйте:

 

(097) 996 43 63

Viber:

(093) 611 70 08

Zhytomyr Children Aikido Federation.png
Про нас

Про нас

Історія айкідо

Історія Айкідо

Техніка айкідо

Техніка Айкідо

Айкідо
bottom of page