top of page

Зброя для занять

   В Айкідо ніхто не бореться лише з порожніми руками, але також використовується зброя.

   Зброєю в руках майстра стане будь-який предмет, будь то палиця, ніж або стілець, що підвернувся під руку. Однак на практиці айкідоки вивчають традиційні для айкідо типи.

  Для тренувань в айкідо використовують такі види зброї: боккен, катана (яй-то), дзьо, танто, сінай, бо, вакідсазі.

зброя для занять айкідо

Катана - традиційний японський довгий меч.  У сучасному виконанні катана трохи нагадує козацьку шашку.

     Основні відмінності: подовжена рукоять під дворучний хват, відсутність наверша, гострий кінець, адаптований під удари, що колють, невеликий вигин.

   Яй-то є цинкові негострі екземпляри, призначеними для демонстрації техніки володіння японським мечем.

зброя для занять

Боккен -меч для тренувань, виготовлений із дерева. Введений знаменитим майстром меча та фехтувальником М. Мусасі, щоб у процесі тренувань уникнути травм.

    Боккен довше бойової катани. Його виготовляють із особливо міцних порід деревини – дуба, бука, граба. Боккени бувають трьох видів:

  Чоловічий боккен -товсті рукоятка та клинок, гарда пряма (потовщена).

   Жіночий боккен - має виражений вигин досить легкий меч.         Тренувальний боккен -  оснащений потовщенням біля вістря, покликаним надати дерев'яному клинку баланс справжньої зброї.

зброя для занять айкідо

Дзьо - використовується для нанесення ударів тичкових, ударів по корпусу і атак зверху-вниз. Відмінно блокує атаку опонента. Майстер зможе вбити супротивника лише одним ударом Дзьо.

зброя для занять

Бо - довга і висока палиця. Вона відрізняється від дзьо довжиною (від 128 см) та оформленням. Деякі Бо обшивалися металом, що у поєднанні з бамбуковою серцевиною дозволяло ефективно відбивати напади та завдавати точних хвороб або смертельних ударів.

tanto

Танто - Короткий японський ніж. Танто не використовується як основна зброя і розглядається виключно як допоміжна. На тренуваннях використовують дерев'яний аналог.

сінай

Сінай - бамбуковий меч.

вакітсазі

Вакітсазі -укорочений японський меч. Формою нагадує катану, і найчастіше повністю відповідає основному зброї з оформлення.

    У стародавній Японії Вакітсазі виготовляв той самий майстер, що й катану. Обидва види зброї гасали разом. У базовій програмі тренувань вакідзасі не використовується.

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
Айкідо для дітей

Партнери

Якщо у Вас виникли запитання стосовно тренувань Айкідо та додаткової інформації телефонуйте:

 

(097) 996 43 63

Viber:

(093) 611 70 08

Zhytomyr Children Aikido Federation.png
Про нас

Про нас

Історія айкідо

Історія Айкідо

Техніка айкідо

Техніка Айкідо

Айкідо
bottom of page