Zhytomyr Children
Aikido Federation
Зброя для занять
В Айкідо ніхто не бореться лише з порожніми руками, але також використовується зброя.
Зброєю в руках майстра стане будь-який предмет, будь то палиця, ніж або стілець, що підвернувся під руку. Однак на практиці айкідоки вивчають традиційні для айкідо типи.
Для тренувань в айкідо використовують такі види зброї: боккен, катана (яй-то), дзьо, танто, сінай, бо, вакідсазі.
Катана - традиційний японський довгий меч. У сучасному виконанні катана трохи нагадує козацьку шашку.
Основні відмінності: подовжена рукоять під дворучний хват, відсутність наверша, гострий кінець, адаптований під удари, що колють, невеликий вигин.
Яй-то є цинкові негострі екземпляри, призначеними для демонстрації техніки володіння японським мечем.
Боккен -меч для тренувань, виготовлений із дерева. Введений знаменитим майстром меча та фехтувальником М. Мусасі, щоб у процесі тренувань уникнути травм.
Боккен довше бойової катани. Його виготовляють із особливо міцних порід деревини – дуба, бука, граба. Боккени бувають трьох видів:
Чоловічий боккен -товсті рукоятка та клинок, гарда пряма (потовщена).
Жіночий боккен - має виражений вигин досить легкий меч. Тренувальний боккен - оснащений потовщенням біля вістря, покликаним надати дерев'яному клинку баланс справжньої зброї.
Дзьо - використовується для нанесення ударів тичкових, ударів по корпусу і атак зверху-вниз. Відмінно блокує атаку опонента. Майстер зможе вбити супротивника лише одним ударом Дзьо.
Бо - довга і висока палиця. Вона відрізняється від дзьо довжиною (від 128 см) та оформленням. Деякі Бо обшивалися металом, що у поєднанні з бамбуковою серцевиною дозволяло ефективно відбивати напади та завдавати точних хвороб або смертельних ударів.
Танто - Короткий японський ніж. Танто не використовується як основна зброя і розглядається виключно як допоміжна. На тренуваннях використовують дерев'яний аналог.
Сінай - бамбуковий меч.
Вакітсазі -укорочений японський меч. Формою нагадує катану, і найчастіше повністю відповідає основному зброї з оформлення.
У стародавній Японії Вакітсазі виготовляв той самий майстер, що й катану. Обидва види зброї гасали разом. У базовій програмі тренувань вакідзасі не використовується.
Партнери
Якщо у Вас виникли запитання стосовно тренувань Айкідо та додаткової інформації телефонуйте:
(097) 996 43 63
Viber:
(093) 611 70 08